Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!

Data publikacji
Mieszkańcy

Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!

Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!- plakat informujący[0]

Związek Banków Polskich oraz Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie promują materiały informacyjne dotyczące ochrony przed wyłudzeniami z użyciem cudzej tożsamości. Akcja realizowana jest wspólnie z Komendą Główną Policji i trwa już od 14 lat.
Celem działań kampanii informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE jest poszerzenie wiedzy na temat zastrzegania w bankach utraconych lub skradzionych dokumentów przez każdego komu taka sytuacja się przytrafiła. Te działania są niezwykle cenne dla bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i obywateli. Dzięki nim, liczba zastrzeganych dokumentów tożsamości regularnie wzrasta.
Co zrobić jeśli utraciłeś dokument?
To bardzo proste. Wejdź na stronę www.dokumentyzastrzezone.pl, gdzie dowiesz się w trzech krokach co zrobić, gdy zaginie Tobie dokument.
Nie czekaj, zastrzegać powinni wszyscy - nie tylko klienci banków.
To najważniejszy etap, który należy natychmiast poczynić, gdy utracimy np.: dowód osobisty, kartę pobytu, prawo jazdy czy paszport. Zastrzegać należy również karty płatnicze i dowody rejestracyjne. Zaledwie w kilka minut nasze dane trafiają do wszystkich banków, operatorów telefonii komórkowych oraz firm, dzięki czemu unikniemy wielu przykrych konsekwencji mogących wynikać z utraty dokumentów.
Nie pozwól ukraść swojej tożsamości!
DZIAŁAJ ZANIM JĄ UTRACISZ!


Adres źródłowy: https://polczyn-zdroj.pl/news/utraciles-dokumenty-zastrzez-je-w-banku

Załączniki
  • [0] https://polczyn-zdroj.pl/sites/default/files/styles/news_node/public/obrazek/2023-01/Slajd2.JPG?h=c861aced&itok=DMFZAdbk
  • [1] https://polczyn-zdroj.pl/sites/default/files/styles/multimedia/public/galerie/2023-01/Slajd1_1.JPG?itok=G2xuWucb
  • [2] https://polczyn-zdroj.pl/sites/default/files/styles/multimedia/public/galerie/2023-01/Slajd3_1.JPG?itok=qWc8it4Y