Data publikacji

Burmistrz pogratulował Mistrzom

Uroczyste spotkanie w Ratuszu

Wczoraj (15.09.20201 r.) w Ratuszu odbyło się uroczyste spotkanie z młodymi siatkarzami MKS Mieszko Połczyn-Zdrój. Niedawno chłopcy prowadzeni przez trenera Wojciecha Halca w kilka dni rozgromili drużyny z największych polskich miast i brawurowo sięgnęli po Wicemistrzostwo Polski.

Siatkarze z Połczyna-Zdroju w finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving ulegli jedynie Treflowi Gdańsk. Burmistrz Sebastian Witek złożył wszystkim
serdeczne gratulacje, nie szczędząc ciepłych słów także pod adresem rodziców i trenera. Zebrani nie ukrywali radości, ale też opowiadali o trudach, jakie muszą pokonać ich pociechy, aby w tak młodym wieku osiągnąć tak wiele.

Przypomnijmy, że wielki finał został rozegrany kilkanaście dni temu, 28 sierpnia 2021 r. w Gliwicach. Młodzi siatkarze z Połczyna-Zdroju po trzech dniach rywalizacji wywalczyli srebrne medale w kategorii „trójek”. 
Awans do najlepszej „czwórki” był efektem meczów z zespołami - UKS Iskra Warszawa 2:0, Trefl Gdańsk 1:2, KS Wifama Łódź 2:0.
W półfinale połczyńscy siatkarze zmierzyli się z dotąd niepokonaną drużyną - SOS SP2 Tomaszów Mazowiecki (zwycięstwo 2:0). 
W finale czekał już dobrze im znany zespół Trefla Gdańsk (był to trzeci pojedynek tych zespołów). Pomimo ogromnej woli walki do samego końca, to zawodnicy z Gdańska cieszyli się ze złotego medalu, jednak sukces jaki osiągnęli zawodnicy prowadzeni przez trenera Wojciecha Halca zapisał się na długie lata w historii polskiej oraz wojewódzkiej mini siatkówki. 
Niebawem także relacja filmowa z tego spotkania.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA W KAT. "TRÓJEK"
1. Trefl Gdańsk I
2. MKS MIESZKO POŁCZYN-ZDRÓJ
3. SOS-SP12 Tomaszów Mazowiecki 
4. BKS Chemik Bydgoszcz - Siatkówka Młodzieżowa 
5. KS Wifama Łódź 
6. Akademia Siatkówki 13 Koszalin 
7. UKS Iskra Warszawa 
8. MOS WOLA Warszawa
Skład MKS Mieszko Połczyn-Zdrój:
Jan Książek, Natan Sinczewski, Antoni Walkowiak, Antoni Kloc, Aleksander Lipiński
Trener: Wojciech Halec

Film z Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving: 26-28/08/2021
 

 

Najczęściej czytane

Próbny alarm
Data publikacji:
Brawo przedszkolacy i personel z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Pod Jarzębinką” w Połczynie – Zdroju próbna akcja ewakuacji, która odbyła się 22 października 2021 r. przebiegła pomyślnie. Uczestniczy…
więcej informacji
Konkurs KRUS
Data publikacji:
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie zachęca rolników do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Testowym z zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym „…
więcej informacji
Chodnik w Buślarach - fragment
Data publikacji:
#POŁCZYNPLACBUDOWY W Buślarach Gmina Połczyn-Zdrój niedawno zakończyła drugi etap remontu chodnika. Poprawił się komfort funkcjonowania mieszkańców w przestrzeni publicznej.   Pierwszy etap remontu re…
więcej informacji