Agroturystyka Dom nad Rozlewiskiem

Agroturystyka Dom nad Rozlewiskiem- budynek

#SzwajcariaPołczyńska Cykl artykułów informujących o lokalnych usługodawcach i producentach, którzy działają w ramach marki regionalnej Szwajcaria Połczyńska.

Gospodarstwo położone jest w malowniczej wsi Toporzyk, w okolicach Połczyna-Zdroju (woj. zachodniopomorskie). To prawdziwy raj dla ceniących kontakt z naturą - miłośników przyrody; a także wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas: wędkarzy, rowerzystów, kajakarzy, grzybiarzy. Z kolei Ci z Państwa, którzy w ciszy i spokoju chcieliby podumać na łonie przyrody i skosztować ekologicznych produktów naszego gospodarstwa znajdą tu dla siebie prawdziwą oazę. Zapraszamy!
"W czasach, gdy wszystko idzie Wam ciężko, "pod górkę", kiedy czujecie się niedokołysani, zmęczeni i nostalgiczni - zajrzyjcie nad Rozlewisko" - pisała Małgorzata Kalicińska, autorka bestselleru "Dom nad Rozlewiskiem". Ta literacka wizja ma swoje potwierdzenie w rzeczywistości i wcale nie musisz jechać na Mazury. Wystarczy, że swoje ślady skierujesz w stronę przepięknej, zachodniopomorskiej wsi Toporzyk, położonej w okolicach "Szwajcarii Połczyńskiej", "Doliny Pięciu Jezior" i "Drawskiego Parku Krajobrazowego". Miejsca jeszcze w pełni nie odkrytego przez turystów. W tej wybitnie polodowcowej krainie, bogatej w lasy, pola i jeziora miło spędzisz swój czas i naładujesz akumulatory do nowych wyzwań dnia codziennego.
Nasze gospodarstwo jest znane z profesjonalnie organizowanych imprez okolicznościowych. Mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji weseli, bankietów, urodzin oraz innych imprez m.in. andrzejki, sylwester, noc świętojańska. Posiadamy doskonale przystosowaną do tego celu dwupoziomową sala zabaw, która może pomieścić na imprezach tanecznych około 80 osób, na imprezach biesiadnych około 110 osób. W jednej części sala przeznaczona jest do tańca, w drugiej na jadalnie. Posiadamy własne nagłośnienie i współpracujemy z wieloma DJ, zespołami, fotografami, kabaretami, mimami i klaunami. Przy naszym udziale zostaniecie Państwo zwolnieni z organizacji ważnego dla Was przedsięwzięcia. Zajmujemy się także całą oprawą imprezy, m.in. przygotowaniem scenariusza z atrakcjami i doradztwem w tym zakresie tak, by było to wyjątkowe wydarzenie w życiu młodej pary. Ponadto pomagamy przy dekoracje sali, dekoracja kościoła oraz zaaranżowaniu wesela w gadżety, sztuczne ognie, lampiony szczęścia, płonące pochodnie, świetliki, banki mydlane itp. Dużym plusem jest fakt, że nasz obiekt sąsiaduje z Kościółkiem
ŁOWISKA:
Nasze gospodarstwo oferuje też możliwość amatorskiego połowu ryb. Na stawie, o powierzchni hektara, zgromadziliśmy kilkanaście gatunków ryb słodkowodnych: karpie, jesiotry, amury, liny, karasie, płocie oraz drapieżniki takie jak okoń, węgorz i sum. Ryby z naszego stawu mają wyjątkowe walory smakowe ponieważ dokarmiane są naturalnie jedynie zbożami, dzięki czemu wyhodowana ryba jest ekologiczną.

Woda w stawach pochodzi z cieków jak i opadów co sprawia, że jest pierwszej klasy jakości. Daje również możliwość bezpiecznej kąpieli w wydzielonym miejscu. Położenie stawów w cichej okolicy, z dala od aglomeracji pozwala na oderwanie się od codzienności i aktywny wypoczynek.

Gospodarze pomogą też w przygotowaniu złowionych ryb za drobną opłatą. Wracając do ryb, radzimy solidnie przygotować się sprzętowo ponieważ karpie, sumy i amury dochodzą do 10 kilogramów. Ze względu na duże zagęszczenie ryb nie zezwalamy na spinning, drapieżniki można łowić metodą "na żywca". Koła wędkarskie mają możliwość zorganizowania na naszym łowisku zawodów (po wcześniejszym uzgodnieniu).