„Julek” - Pasieka Rodzinna

Witryna sklepowa

Ten miód i pasieka, to tradycja aż trzech pokoleń pszczelarzy, a jej historia sięga 1965 roku. Założycielem był mistrz pszczelarstwa Julian Winnicki.

#SzwajcariaPołczyńska Cykl artykułów informujących o lokalnych usługodawcach i producentach, którzy działają w ramach marki regionalnej Szwajcaria Połczyńska.

Wszystko zaczęło się od jednego ula przekazanego w prezencie założycielowi Pasieki, świętej pamięci Julianowi Winnickiemu, znanego krawca i pszczelarza w Połczynie-Zdroju.
Prawie każda pasja zaczyna się w "garażu" tak i tutaj pierwszy ul znalazł w nim miejsce do momentu znalezienia pierwszego pasieczyska.
Przez lata pasieka rozrosła się do 150 uli własnych prowadzonych rodzinnie, oraz dodatkowo niezliczonej ilości pracujących pod nadzorem Mistrza Juliana.
Niestety przez chorobę Julian zmuszony był do redukcji Pasieki i wtedy podczas niezbędnej mu pomocy przy pozostałych 8 ulach, pasja odrodziła się u mnie i mojego syna Marcina, który zmotywował mnie aby na nowo odbudować pasiekę.
W ten sposób powstała dzisiejsza, inspirowana przekazaną wiedzą, ale również nowoczesnymi metodami gospodarowania pasieka licząca 50 uli z nazwą na cześć naszego Mistrza.
W swojej ofercie posiadamy miody, oraz produkty pszczele jak pyłek, pierzga, propolis i inne dobrodziejstwa. Mała wielkość pasieki pozwala uzyskać miody najwyższej jakości z terenów uzdrowiskowych okolic Połczyna Zdroju i Szwajcarii Połczyńskiej, które są wolne od ciężkiego przemysłu. Dzięki współpracy z lokalnymi rolnikami wybieramy w sezonie najlepsze miejsca dla naszych podopiecznych, aby pozyskać różne miody odmianowe. W tym roku postanowiliśmy otworzyć sklep firmowy do którego serdecznie zapraszamy na zakupy bezpośrednio u pszczelarki.

Pasieka Rodzinna „Julek”, Grażyna Hyjek, Ostrowąs 4, 78-320 Połczyn-Zdrój;
Sklep znajduje się w centrum Połczyna-Zdroju przy ul. Mariackiej 1, tel: 665 997 655, 691 131 083.