Data publikacji

„Szwajcaria Połczyńska” krok po kroku: jak wejść w Markę i jeszcze na tym zarobić

Przykład prawidłowego oznakowania witryny sklepowej-Manufaktura Herbaty Połczyn-Zdrój

#SzwajcariaPołczyńskaPrzedsiębiorcy - znakują swoje produkty charakterystycznym logo Szwajcarii Połczyńskiej.Gminy mikroregionu – prezentują w dostępnych mediach doskonałe walory przyrodnicze swoich terenów i promują biznes osób uczestniczących w marce. Tak w skrócie wyglądają założenia marki Szwajcaria Połczyńska.
- Uczestnictwo w marce pozwala nadać głębszy sens dotychczasowej pracy przedsiębiorców z terenu gmin Szwajcarii Połczyńskiej, czyli Połczyna-Zdroju, Czaplinka, Barwic, Złocieńca i Gminy Świdwin – podkreśla Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek. - Przedsiębiorcy mogą w ten sposób nie tylko zarabiać pieniądze, ale i dołożyć swoją cegiełkę do promocji miejsca w którym żyją. Co ciekawe, poprzez upowszechnianie logo, wzmaga się zainteresowanie produktami wszystkich firm uczestniczących w marce.
Od czego zacząć?
1. Złóż wniosek o zgodę na używanie logo.
Jest on dostępny na stronie internetowej gminy, w zakładce marki Szwajcaria Połczyńska. Poszczególne gminy mają swoją mutację logo zawierającą nazwę gminy. Nie trzeba pisać tylko do Połczyna-Zdroju. Burmistrz każdej z gmin może sam wydawać zgodę na używanie logo w mutacji gminnej. WNIOSEK DO GMINY POŁCZYN-ZDRÓJ: Wniosek o używanie logo | Połczyn-Zdrój (polczyn-zdroj.pl)
2. Poczekaj na zgodę.
Formularz jest bardzo prosty, zgoda powinna przyjść szybko.
3. OZNAKUJ SWÓJ PRODUKT, np. miód, naturalne soki, siedzibę firmy. Dodatkowo materiały reklamowe, którymi dysponujesz: ulotki, menu restauracji, witrynę sklepową, stronę internetową, profil na fb oraz tablice reklamowe przy drogach (możemy podarować duże naklejki z logo)
4. Prześlij nam zdjęciatych rzeczy z logo i krótką informację o sobie na adres: sekretarzatpolczyn-zdroj [dot] pl lub m [dot] szmidtatpolczyn-zdroj [dot] pl.
5. Materiały zredagujemy i opublikujemy na stałe na stronie internetowej gminy, a także jako aktualności – na profilu fb i www gminy. Jeśli masz taką potrzebę, dodatkowo nakręcimy krótki film promocyjny.
6. Będziemy regularnie wspominać o produktach firmy przy różnych okazjach, rozmawiając z mediami, czy publikując materiały. Kiedy jeszcze możemy o Tobie wspomnieć? Na przykład, gdy wprowadzisz na rynek nowy produkt/usługę z logo. Warunek: musimy o tym wiedzieć, więc koniecznie przyślij nam informację.
7. Poczekaj jakiś czas, aż reklama zacznie pracować w wyobraźni odbiorców i ciesz się rozpoznawalnością. Możesz jąprzełożyć na autentyczne zyski- to naprawdę działa!
Najważniejsza jest zasada wzajemności. Samorządy promują przedsiębiorców, a przedsiębiorcy promują znak – charakterystyczne logo Szwajcarii Połczyńskiej. Dzięki temu nikt nie ponosi dużych dodatkowych nakładów, a działa na tych zasobach, które już posiada.
UWGA: nie przyjmujemy zgłoszeń od firm spoza obszaru mikroregionu Szwajcarii Połczyńskiej.
Zapraszamy do współpracy! Razem zbudujemy unikalną w skali kraju markę, kojarzoną z sednem tego, co naturalne i zdrowe!

Najczęściej czytane

Jubileusz 100- lecia pani Michaliny Pawlikowskiej z Ogartowa
Data publikacji:
Dzisiaj, 14 czerwca jubileusz 100-lecia obchodzi Pani Michalina Pawlikowska. Z tej okazji szanowną Jubilatkę odwiedzili Burmistrz Połczyna-Zdroju Józef Nizioł oraz Zastępca Burmistrza Bogusław Ogorzał…
więcej informacji
Dogoterapia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Toporzyku
Data publikacji:
Prowadzona w  szkole dogoterapia pomaga w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności okazywania emocji i uczuć. Dzieci uczą się respektowania potrzeb zwierząt oraz usprawniają funkcje poznawcze i poprawi…
więcej informacji
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI ŻACZEK
Data publikacji:
W dniach 01-02.06.2024 roku w RZESZOWIE (województwo podkarpackie), zostały przeprowadzone INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI ŻACZEK (dzieci urodzonych w 2013 roku i młodszych) w tenisie stołowym. W wyni…
więcej informacji