Perła - woda Długowiecznych

Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek osobiście poleca picie zdrowej wody z połczyńskich źródeł

#SzwajcariaPołczyńska  Cykl artykułów informujących o lokalnych usługodawcach i producentach, którzy działają w ramach marki regionalnej Szwajcaria Połczyńska.

„Perła” to naturalna woda mineralna o długich tradycjach. Od lat wydobywana w Uzdrowisku Połczyn - właśnie pojawiła się w sprzedaży w zupełnie nowej odsłonie. Od teraz woda opatrzona jest etykietą Szwajcarii Połczyńskiej, zawierającą logo marki i mapę z oznaczeniem pięciu gmin wchodzących w skład tego unikalnego przyrodniczo regionu. Obecna edycja dostępna jest w butelkach o pojemności 0,5l, w wersji gazowanej i niegazowanej.

- Perła Połczyńska z logo oraz znakiem graficznym Szwajcarii Połczyńskiej w 100% wspiera markę. Nasze źródło bije w sercu Szwajcarii Połczyńskiej. Jesteśmy stąd i czujemy się częścią tego regionu. Jesteśmy dla Was! – podkreślają właściciele rozlewni wód.

Pierwiastek Długowieczności

#PierwiastekDługowieczności Tajemniczy czynnik środowiskowy powoduje, że w Połczynie-Zdroju żyje rekordowa liczba osób długowiecznych.

– Nie wiemy, co to jest – komentuje Burmistrz Sebastian Witek. – Jednak musi to być coś powszechnego. Być może zawarte jest właśnie w wodzie.

W gminie naliczono ich aż 113-tu. W większości pozostałych gmin województwa w tej grupie wiekowej żyje z reguły 20- 30 osób.

Marka „Szwajcaria Połczyńska”

W ramach tej jedynej w swoim rodzaju marki działa kilkadziesiąt podmiotów, które wytwarzają na miejscu swoje naturalne produkty - bazując na historii regionu, jego tradycjach i naturalnych walorach.

Wszystkie produkty opatrywane są logo „Szwajcarii Połczyńskiej” i skatalogowane na stronach internetowych gmin mikroregionu. Niektóre z nich, jak miody i piwo można znaleźć w sklepach na terenie całej Polski. Inne dostępne są lokalnie u producenta, albo w sprzedaży internetowej i oparte na naturalnych składnikach pochodzących z tego „Regionu Długowieczności”. To m.in. kiszonki, marynaty, wędzona sielawa, oleje własnej produkcji, lokalne wino, czy oryginalne mieszanki herbat i producent wody mineralnej. W ramach marki działają też firmy agroturystyczne, ekologiczne gospodarstwa, wypożyczalnie sprzętu żeglarskiego, producenci gadżetów związanych z regionem oraz uzdrowiska.

Więcej na profilu społecznościowym: Perła Połczyńska