Data publikacji

„Hopferówka”. Odpoczynek w sercu Parku Zdrojowego

„Hopferówka”. Odpoczynek w sercu Parku Zdrojowego

#SzwajcariaPołczyńska Cykl artykułów informujących o lokalnych usługodawcach i producentach działających w ramach marki regionalnej Szwajcaria Połczyńska.
 
Pięknie odnowiona zabytkowa willa z 1926 roku, do tego z interesującą historią. Zlokalizowana w Parku Zdrojowym, tuż przy innych sanatoriach i korcie tenisowym. Czy można znaleźć lepszą lokalizację do wypoczynku?
W Hopferówce odpoczywa się aktywnie, żyje w zgodzie z naturą. Proekologiczna filozofia miejsca, regionalna kuchnia, śpiew ptaków, świeże powietrze i malownicza okolica tworzą idealną przestrzeń zarówno dla wypoczynku.
Nazwa pochodzi od nazwiska dawnego mieszkańca domu – Jerzego Hopfera, który po wojnie pełnił funkcję głównego księgowego w połczyńskim uzdrowisku.
Bezpośredni kontakt z przyrodą w tej oazie spokoju pozwala odciąć się od zmęczenia i stresu, poddając m.in. zabiegom z wykorzystaniem wód, solanki i borowiny. W ofercie znajduje się m.in. szereg zabiegów fizykoterapeutycznych, różnego rodzaju masaże (tradycyjne, wodne i relaksacyjne), akupunktura i kąpiele borowinowe.
Wnętrza Hopferówki urządzone są w klasycznym stylu. Dla gości przygotowano jadalnię oraz miejsce parkingowe. Dostępne jest Wi-Fi. W klimatyzowanej restauracji serwuje się dania kuchni polskiej, zaś w letnim ogrodzie przy śpiewie ptaków można napić się kawy z lokalnej palarni lub skosztować  połczyńskiego wina i piwa.  
Szczególną atrakcją są ścieżki rowerowe, usytuowane na nasypie nieczynnej linii kolejowej na terenie o znacznych różnicach wysokości, poprzecinanych licznymi lasami, łąkami i strumieniami. Niezapomniane widoki, jakie tworzy krajobraz tych ścieżek prowadza przez tereny Szwajcarii Połczyńskiej.

Burmistrz Połczyna—Zdroju Sebastian Witek namawia przedsiębiorców z gminy Połczyn-Zdrój oraz gmin przyległych, aby w ramach nowej marki korzystali marketingowo i znakowali swoje produkty oryginalnym logo.
- Szwajcaria Połczyńska budzi dobre skojarzenia z czystym środowiskiem, zdrowym jedzeniem i długowiecznością. Dlatego warto przyłączyć się i znakować produkty i strony internetowe, bannery i siedziby firm. W zamian za to gmina będzie dbać o podkreślanie pozytywnego przekazu o regionie w mediach. Jeśli będzie nas wielu, wówczas już nawet w ciągu jednego roku zdołamy dotrzeć z naszym przekazem do milionów klientów w całej Polsce – mówi Burmistrz. – W ten sposób wzbudzimy zainteresowanie, a zwiększając zainteresowanie marką, jeden przedsiębiorca pomoże drugiemu.
Dotychczas zgodę na bezpłatne korzystanie z logo Szwajcarii Połczyńskiej uzyskało kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych z terenu kilku gmin znajdujących się w regionie historycznie nazywanym Szwajcarią Połczyńską.
Wniosek o bezpłatne korzystanie z logo znajduje się na stronie internetowej gminy Połczyn-Zdrój, w menu „Marka Szwajcaria Połczyńska”.

Strona internetowa „Hopferówki”: Pensjonat Hopferówka Połczyn Zdrój | Pensjonat Hopferówka (hopferowka.pl)

Najczęściej czytane

Uczestnicy spotkania organizacyjnego w połczyńskim Ratuszu
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
Dziś (17.03.2023 r.) przed południem odbyło się kolejne spotkanie dotyczące organizacji Mistrzostw Polski w kolarstwie grawelowym 2023 które odbędą się 8-9 lipca na terenie #SzwajcariaPołczyńska. Burm…
więcej informacji
Wieża Eiffla w Paryżu
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
#SzwajcariaPołczyńska Wyjeżdżasz na urlop lub weekend? Weź naklejkę i promuj Szwajcarię Połczyńską! Kolejne nadesłane zdjęcia wykonano w stolicy Francji. Widać na nich Łuk Triumfalny oraz Wieżę Eiffla…
więcej informacji
Teatrzyk Fiku Miku i Pampilio
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
10 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Połczynie-Zdroju Teatrzyk Fiku Miku Dzień Dobry z klasy 3b pokazał przedstawienie pt. „Pampilio”. To wesoła opowieść o zwierzętac…
więcej informacji