Data publikacji

„Hopferówka”. Odpoczynek w sercu Parku Zdrojowego

„Hopferówka”. Odpoczynek w sercu Parku Zdrojowego

#SzwajcariaPołczyńska Cykl artykułów informujących o lokalnych usługodawcach i producentach działających w ramach marki regionalnej Szwajcaria Połczyńska.
 
Pięknie odnowiona zabytkowa willa z 1926 roku, do tego z interesującą historią. Zlokalizowana w Parku Zdrojowym, tuż przy innych sanatoriach i korcie tenisowym. Czy można znaleźć lepszą lokalizację do wypoczynku?
W Hopferówce odpoczywa się aktywnie, żyje w zgodzie z naturą. Proekologiczna filozofia miejsca, regionalna kuchnia, śpiew ptaków, świeże powietrze i malownicza okolica tworzą idealną przestrzeń zarówno dla wypoczynku.
Nazwa pochodzi od nazwiska dawnego mieszkańca domu – Jerzego Hopfera, który po wojnie pełnił funkcję głównego księgowego w połczyńskim uzdrowisku.
Bezpośredni kontakt z przyrodą w tej oazie spokoju pozwala odciąć się od zmęczenia i stresu, poddając m.in. zabiegom z wykorzystaniem wód, solanki i borowiny. W ofercie znajduje się m.in. szereg zabiegów fizykoterapeutycznych, różnego rodzaju masaże (tradycyjne, wodne i relaksacyjne), akupunktura i kąpiele borowinowe.
Wnętrza Hopferówki urządzone są w klasycznym stylu. Dla gości przygotowano jadalnię oraz miejsce parkingowe. Dostępne jest Wi-Fi. W klimatyzowanej restauracji serwuje się dania kuchni polskiej, zaś w letnim ogrodzie przy śpiewie ptaków można napić się kawy z lokalnej palarni lub skosztować  połczyńskiego wina i piwa.  
Szczególną atrakcją są ścieżki rowerowe, usytuowane na nasypie nieczynnej linii kolejowej na terenie o znacznych różnicach wysokości, poprzecinanych licznymi lasami, łąkami i strumieniami. Niezapomniane widoki, jakie tworzy krajobraz tych ścieżek prowadza przez tereny Szwajcarii Połczyńskiej.

Burmistrz Połczyna—Zdroju Sebastian Witek namawia przedsiębiorców z gminy Połczyn-Zdrój oraz gmin przyległych, aby w ramach nowej marki korzystali marketingowo i znakowali swoje produkty oryginalnym logo.
- Szwajcaria Połczyńska budzi dobre skojarzenia z czystym środowiskiem, zdrowym jedzeniem i długowiecznością. Dlatego warto przyłączyć się i znakować produkty i strony internetowe, bannery i siedziby firm. W zamian za to gmina będzie dbać o podkreślanie pozytywnego przekazu o regionie w mediach. Jeśli będzie nas wielu, wówczas już nawet w ciągu jednego roku zdołamy dotrzeć z naszym przekazem do milionów klientów w całej Polsce – mówi Burmistrz. – W ten sposób wzbudzimy zainteresowanie, a zwiększając zainteresowanie marką, jeden przedsiębiorca pomoże drugiemu.
Dotychczas zgodę na bezpłatne korzystanie z logo Szwajcarii Połczyńskiej uzyskało kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych z terenu kilku gmin znajdujących się w regionie historycznie nazywanym Szwajcarią Połczyńską.
Wniosek o bezpłatne korzystanie z logo znajduje się na stronie internetowej gminy Połczyn-Zdrój, w menu „Marka Szwajcaria Połczyńska”.

Strona internetowa „Hopferówki”: Pensjonat Hopferówka Połczyn Zdrój | Pensjonat Hopferówka (hopferowka.pl)

Najczęściej czytane

Spotkanie z policją i psem policyjnym
Data publikacji:
Spotkanie z policjantami i psem policyjnym 15.02.2024r. Grupy Tygrysków i Kangurków uczestniczyły w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie. W przedszkolu gościł podkom. Wies…
więcej informacji
Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny - edycja 2023/2024 - eliminacje gminne
Data publikacji:
W piątek, 16 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego - edycja 2023/2024. Nagrody ufundowane przez Burmistrza P…
więcej informacji
Konkurs Czyste Sołectwo 2024
Data publikacji:
Ruszyła kolejna edycja konkursu Czyste Sołectwo 2024, realizowanego przez organizację odzysku ASEKOL PL we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów.  Projekt „Czyste Sołectwo” skierowany jest do…
więcej informacji