Data publikacji

Stadion: od nowa i do przodu!

Przekazanie placu budowy

#POŁCZYNPLACBUDOWY  W piątek, 23 września 2022 r. Zastępca Burmistrza Emilia Mazur przekazała w imieniu Gminy Połczyn-Zdrój teren budowy dla wykonawcy pierwszego etapu modernizacji stadionu miejskiego wraz z częścią infrastruktury przy ul. Szczecineckiej 25.

W miejscu dotychczasowego, nadszarpniętego zębem czasu stadionu, powstać ma nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy. Zakres robót w objętych I etapem prac obejmuje m.in. rozbiórkę istniejących obiektów budynku klubowego i zabudowań gospodarczych oraz budowę nowego budynku klubowego wraz z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi sieci wodociągowej, sanitarnej i zasilania w energię elektryczną. Powstanie także boisko zapasowe, a w części wzdłuż ul. Szczecineckiej także strefa rekreacyjno-sportowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych (skate park i boiska do siatkówki plażowej).
W ramach robót sieciowych Wykonawca przebuduje sieć gazową i inną niezbędną infrastrukturę techniczną, które kolidują z nowymi rozwiązaniami. Prace obejmują również m.in. niwelacje i profilowanie terenu, w tym budowę murów oporowych, budowę ciągu komunikacji pieszo - jezdnej do budynku klubowego, budowę parkingów samochodów osobowych i placu manewrowego dla busów oraz przebudowę istniejącego przy zjeździe z ul. Szczecineckiej parkingu samochodów osobowych i innej infrastruktury drogowej. Wybudowany zostanie drenaż i część kanalizacji deszczowej oraz zbiornik do retencjonowania wody opadowej.
Inwestycja współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Promesa NR Edycja2/2022/1574/PolskiLad z dnia 12.08.2022 r.
Wykonawcą prac jest firma BUD-MAX Sp. z o.o., Sp. J. ze Świdwina, która została wybrana w przeprowadzonym przetargu nieograniczonym. Wartość robót budowlanych wynosi 9.499.842,59 zł z czego aż 8.550.000,00 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Polski Ład. Nadzór Inwestorski nad prawidłową realizacją prac sprawować będzie GRESZ-BUD Robert Greszata z Koszalina. Umowa z inspektorem została podpisana 21.09.2022 r. nr XVIII/2022 i opiewa na kwotę 114.900,00 zł. Termin realizacji prac do 15 grudnia 2023 r.

Najczęściej czytane

Uczestnicy spotkania organizacyjnego w połczyńskim Ratuszu
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
Dziś (17.03.2023 r.) przed południem odbyło się kolejne spotkanie dotyczące organizacji Mistrzostw Polski w kolarstwie grawelowym 2023 które odbędą się 8-9 lipca na terenie #SzwajcariaPołczyńska. Burm…
więcej informacji
Wieża Eiffla w Paryżu
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
#SzwajcariaPołczyńska Wyjeżdżasz na urlop lub weekend? Weź naklejkę i promuj Szwajcarię Połczyńską! Kolejne nadesłane zdjęcia wykonano w stolicy Francji. Widać na nich Łuk Triumfalny oraz Wieżę Eiffla…
więcej informacji
Teatrzyk Fiku Miku i Pampilio
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
10 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Połczynie-Zdroju Teatrzyk Fiku Miku Dzień Dobry z klasy 3b pokazał przedstawienie pt. „Pampilio”. To wesoła opowieść o zwierzętac…
więcej informacji