Data publikacji

Skontrum w bibliotece zakończone 

Biblioteka

Koniec roku w Bibliotece Publicznej im. Juliana Tuwima w Połczynie-Zdroju wraz z Filiami Bibliotecznymi w Gawrońcu, Kołaczu, Popielewie i Redle mimo zamknięcia przez pewien czas biblioteki dla czytelników w okresie pandemii, stanowił bardzo intensywny czas dla połczyńskich bibliotekarzy. 

Od 1 października powołana przez Dyrektora CK komisja spisowa prowadziła wzmożone prace przy skontrum (inwentaryzacji) księgozbioru. Czas ten został dobrze wykorzystany, a ostatnie tego typu pełne sprawdzenie księgozbioru realizowane było w 2001 roku.

W myśl rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych, skontrum polega na porównaniu zapisów inwentarzowych ze stanem faktycznym oraz stwierdzeniu i wyjaśnieniu różnic między zapisami ewidencyjnymi. 

Źródło: CK Połczyn-Zdrój, foto: CK Połczyn-Zdrój

Biblioteka

Najczęściej czytane

Ostrzeżenie
Data publikacji:
więcej informacji
Pani Alina Kalecińska
Data publikacji:
Trwa Plebiscyt Sportowy Głosu Koszalińskiego. W kategorii Sportowiec Dekady społeczna grupa „Połczyn Biega” zgłosiła kandydaturę Aliny Kalecińskiej. Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek podobnie…
więcej informacji
Azbest
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
Informujemy, że Gmina Połczyn-Zdrój planuje pozyskać w 2021 r. środki na zadania z zakresu usuwania azbestu. Osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji prosimy o zgłoszenie tego faktu w Urzędzie Miejskim…
więcej informacji