Kenya - spotkanie autorskie z Danutą Witkowską

PLAKAT
Data wydarzenia
Godzina
18:00
Miejsce

Sala multimedialna Centrum Kultury

Dodatkowe informacje

Habari yako, Kenya? – tak w języku suahili brzmi pozdrowienie „Jak się masz, Kenio?”. Zapraszamy na spotkanie z podróżniczką, fotografką i autorką albumu "KENYA" - Danutą Witkowską.
Jak sama zauważa - "Spotkanie z Afryką, choćby w niewielkim wycinku, jakim jest Kenia, wyzwala wielkie emocje i pozostawia ślad w duszy. Człowiek żyje tu, siłą rzeczy, w większej bliskości z naturą, świadom swojej bezpośredniej zależności od niej. Oszałamiający urok safari musi jednak ustąpić miejsca bezkompromisowej prawdzie o życiu napotkanego tam człowieka, emocja musi przerodzić się w CARITAS – MIŁOŚĆ."
Bohaterami jej zdjęć są przypadkowo spotkani, zwyczajni ludzie z okolic Muthale, Kavisuni i dzieci z sierocińca w Nyumbani.
Album zawiera 196 stron wypełnionych ponad 230 zdjęciami z osobistymi komentarzami autorki, w wersji polsko-angielskiej.
Podczas spotkania zaprezentujemy zdjęcia na sztalugach oraz w formie slajdowiska.
Wydarzenie jest współorganizowane z Księgarnią Kreatywną i Galerią "Koci Pazur" z Połczyna-Zdroju w ramach programu Instytutu Książki "Certyfikat dla małej księgarni".

PLAKAT

Polecane wydarzenia