Data publikacji
Mieszkańcy

Angela Merkel promuje Szwajcarię. Szwajcarię Połczyńską!

Burmistrz Templina, Burmistrz Połczyna i Kanclerz Merkel

#SzwajcariaPołczyńska Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek w trakcie oficjalnej wizyty w Templinie - mieście rodzinnym byłej Kanclerz Niemiec, wręczył jej gadżety związane ze Szwajcarią Połczyńską. Pani Kanclerz rozpytywała o szczegóły i chętnie zapozowała do kilku fotografii z logo regionu. W ten sposób wsparła promocję tego unikalnego miejsca na Ziemi.

W dniu 13 stycznia 2023 r. Burmistrz Połczyna-Zdroju uczestniczył w uroczystych obchodach 25 –lecia uruchomienia przyjaznego dla środowiska transportu miejskiego w niemieckim mieście partnerskim - Templinie. Uruchomiono go w celu ograniczenia ruchu samochodowego w zabytkowym śródmieściu oraz strefach turystyczno-uzdrowiskowych.

W uroczystościach, których gospodarzem był Burmistrz Templina Detlef Tabbert, brała udział mieszkanka Templina, czterokrotna Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Pani Kanclerz jest honorową obywatelką tego miasta od 2019 roku. Rodzina A. Merkel przeniosła się tam z Hamburga kilka miesięcy po jej narodzinach. Mieszka tam również jej rodzeństwo, zaś ojciec był w Templinie pastorem.

Angela Merkel pochodzi z rodziny o częściowo polskich korzeniach. Dziadek Merkel ze strony ojca, Ludwik Marian Kaźmierczak (1896–1959), pochodził z Poznania.

- Pani Kanclerz to osoba niezwykle sympatyczna, ciepła i otwarta na innych - mówi Burmistrz Sebastian Witek.

Transport miejski w Templinie to autobusy kursujące co 20 minut na 3 liniach. Łączą dzielnice mieszkaniowe, turystyczne i uzdrowiskowe z centrum miasta i centrami handlowymi. W ramach projektu uruchomione zostały również nieregularne linie autobusowe do 15 okolicznych miejscowości. Za przejazd mieszkańcy Templina i okolic płacą jedną roczną kartą o wartości 44 EUR.

 

Najczęściej czytane

Boisko Orlik w Połczynie-Zdroju
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
Instytut Sportu ogłosił wyniki rekrutacji do programu Lokalny Animator Sportu na 2023 rok. Połczyn-Zdrój jest jedną z dwóch gmin powiatu świdwińskiego, które otrzymały dofinansowanie do zajęć na Orlik…
więcej informacji
Spotkanie w Ratuszu Pana Dobryjanowicza z Burmistrzem Sebastianem Witkiem
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
W tym rok minie 20 lat od momentu powstania zalewu przeciwpowodziowego w Połczynie-Zdroju. Podczas gdy w Europie wiele mówi się o potrzebie retencjonowania wody, na pomysł utworzenia zalewu wpadł i sz…
więcej informacji
Widok Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
Gmina Połczyn-Zdrój wybrała podmioty, które uzyskały dotację w wyniku otwartego konkursu ofert na dofinansowanie zadań objętych sferą pożytku  publicznego, dotyczących realizacji zadań z zakresu upows…
więcej informacji