Data publikacji
Mieszkańcy

Angela Merkel promuje Szwajcarię. Szwajcarię Połczyńską!

Burmistrz Templina, Burmistrz Połczyna i Kanclerz Merkel

#SzwajcariaPołczyńska Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek w trakcie oficjalnej wizyty w Templinie - mieście rodzinnym byłej Kanclerz Niemiec, wręczył jej gadżety związane ze Szwajcarią Połczyńską. Pani Kanclerz rozpytywała o szczegóły i chętnie zapozowała do kilku fotografii z logo regionu. W ten sposób wsparła promocję tego unikalnego miejsca na Ziemi.

W dniu 13 stycznia 2023 r. Burmistrz Połczyna-Zdroju uczestniczył w uroczystych obchodach 25 –lecia uruchomienia przyjaznego dla środowiska transportu miejskiego w niemieckim mieście partnerskim - Templinie. Uruchomiono go w celu ograniczenia ruchu samochodowego w zabytkowym śródmieściu oraz strefach turystyczno-uzdrowiskowych.

W uroczystościach, których gospodarzem był Burmistrz Templina Detlef Tabbert, brała udział mieszkanka Templina, czterokrotna Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Pani Kanclerz jest honorową obywatelką tego miasta od 2019 roku. Rodzina A. Merkel przeniosła się tam z Hamburga kilka miesięcy po jej narodzinach. Mieszka tam również jej rodzeństwo, zaś ojciec był w Templinie pastorem.

Angela Merkel pochodzi z rodziny o częściowo polskich korzeniach. Dziadek Merkel ze strony ojca, Ludwik Marian Kaźmierczak (1896–1959), pochodził z Poznania.

- Pani Kanclerz to osoba niezwykle sympatyczna, ciepła i otwarta na innych - mówi Burmistrz Sebastian Witek.

Transport miejski w Templinie to autobusy kursujące co 20 minut na 3 liniach. Łączą dzielnice mieszkaniowe, turystyczne i uzdrowiskowe z centrum miasta i centrami handlowymi. W ramach projektu uruchomione zostały również nieregularne linie autobusowe do 15 okolicznych miejscowości. Za przejazd mieszkańcy Templina i okolic płacą jedną roczną kartą o wartości 44 EUR.

 

Najczęściej czytane

Ulica Staszica w Połczynie- Zdroju
Data publikacji:
#POŁCZYNPLACBUDOWY  Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek zgodnie z zapowiedziami ogłosił przetarg na remont nawierzchni ulicy Staszica. Zapraszamy wykonawców do składania ofert! Nawierzchnia jezd…
więcej informacji
Remont ulicy Nowej w Połczynie-Zdroju
Data publikacji:
#POŁCZYNPLACBUDOWY Ponad dwa miliony złotych kosztował remont ulicy Nowej w Połczynie-Zdroju. Było warto. Burmistrz Sebastian Witek przekazał plac budowy w dniu 06.11.2023 r. Już 12 kwietnia 2024 r. z…
więcej informacji
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE 15.04- 19.04.2024 R.
Data publikacji:
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE 15.04- 19.04.2024 R. UWAGA! MOŻLIWE NIEBEZPIECZNE ZJAWISKA POGODOWE: SILNY WIATR, BURZE I PRZYMROZKI…
więcej informacji