Data publikacji

Będą kontrole prawidłowości deklaracji śmieciowych

Tablica urzędowa - Straż Miejska

W związku z zaprzestaniem realizowania edukacji w sposób stacjonarny od marca 2020 r. młodzież powróciła do swoich stałych miejsc zamieszkania. Osoby, które złożyły zmieniające deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z tytułu wyjazdu dzieci podyktowanego celami edukacyjnymi powinny ponownie złożyć deklaracje zmieniające. Z dniem 18 stycznia 2021 r. Straż Miejska rozpoczyna kontrole realizacji tego obowiązku, dlatego prosimy właścicieli nieruchomości o niezwłoczne złożenie deklaracji zmieniających.

Niezłożenie deklaracji w terminie grozi karą grzywny w myśl art. 10 ust. 2b (u.c.p.g.) „Kto wbrew obowiązkowi określonemu w art. 6m ust. 1 i 2 nie składa deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – podlega karze grzywny.”  

Strażnicy miejscy są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego w wysokości do 500 zł za niezłożenie nowej deklaracji w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - niedokonaniu zmiany zadeklarowanej liczby domowników na większą, co powodowałoby wzrost opłaty za odbiór odpadów.
 

 

Najczęściej czytane

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Województwa w mini piłce siatkowej w kat. "dwójek" chłopców - Kinder Joy of Moving
Data publikacji:
  • Sport
W ubiegłą sobotę połczyński klub MKS Mieszko Połczyn-Zdrój był organizatorem turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Województwa w mini piłce siatkowej w kat. ,,dwójek" chłopców - Kinder Joy of Moving. Zna…
więcej informacji
Poprawa jakości sprzętu w PPK
Data publikacji:
Podczas pierwszej w 2021 roku sesji Rady Miejskiej powołana na miejsce dawnego TBS-u spółka „Połczyńskie Przedsiębiorstwo Komunalne” podsumowała swoją działalność inwestycyjną. W 2020 roku rozpoczęto…
więcej informacji
Ostrzeżenie meteorologiczne
Data publikacji:
 
więcej informacji