Data publikacji

Co się dzieje w sprawie remontu trasy Połczyn-Świdwin? Aktualności

Droga Połczyn-Świdwin

Projekt na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 152 na odcinku Świdwin –Połczyn-Zdrój otrzymał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. Jest to ostatni dokument, wieńczący pracę projektową. Przebudowa będzie możliwa po uruchomieniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2021-27 i po pozytywnej decyzji radnych wojewódzkich. 

W projekcie przewidziany do przebudowy odcinek ma 16.7 km długości. Początek opracowania założono w Świdwinie obok parkingu lokalnej jednostki wojskowej.
W miejscowości Redło, gdzie znajduje się skrzyżowanie drogi nr 152 z trzema drogami gminnymi przewidziano rondo.
Na niebezpiecznym skrzyżowaniu w Rąbinie zaprojektowano natomiast dodatkowy lewoskręt.
Rondo przewidziano również na końcu inwestycji, na skrzyżowaniu drogi nr 152 z drogą wojewódzką nr 163 w Buślarach przed Połczynem- Zdrojem.
Projekt zakłada remont mostu w miejscowości Sława na rzece Redze i budowę nowego obiektu w Redle, na rzece Mogilicy. Na odcinku objętym projektem znajduje się 14 przepustów, które przewidziano do rozbiórki. W ich miejscu zaprojektowano nowe konstrukcje.

Źródło: ZZDW

Najczęściej czytane

awaria
Data publikacji:
Regionalne Wodociągi i Kanalizacja w Białogardzie RE2 w Połczynie-Zdroju informuje, że w związku z awarią na sieci wodociągowej w Połczynie-Zdroju, w dniu 02.03.2021r. od godz. 13.40 do godz. 16.00 na…
więcej informacji
Babski przekręt
Data publikacji:
Typowo "kobiecy" spektakl z okazji Dnia Kobiet? Czemu nie, zapraszamy wszystkie Panie do Kina Goplana. "Babski przekręt" to tytuł najnowszego spektaklu w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, który będzi…
więcej informacji
Szczepimy się
Data publikacji:
 
więcej informacji