Data publikacji

Kolejna udana edycja Bieg Borków w Połczynie-Zdroju!

Kolejna udana edycja Bieg Borków  w Połczynie-Zdroju!

Połczyn-Zdrój, czyli stolica #SzwajcariaPołczyńska to miejsce szczególnie przyjazne dla sportowców. Za nami weekend sportowych zmagań zarówno dla biegaczy, jak i miłośników kolarstwa górskiego MTB.
Tradycyjnie, na początek rywalizację rozpoczęli biegacze. W sobotę, 1 czerwca na starcie Biegu Borków w połczyńskim Parku Zdrojowym stanęło ponad 70 biegaczy z całego Pomorza Zachodniego. Na starcie pojawili się m.in.: zawodnicy ze Szczecinka, Białogardu, Łobza, Szczecina, Wałcza, Złocieńca, Świdwina, a także naturalnie nie zabrakło reprezentantów gospodarzy z Połczyna-Zdroju.  Uczestnicy biegu mieli do pokonania 10 km trasy bardzo zróżnicowanej, z licznymi podbiegami, wiodącej otuliną Drawskiego Parku Krajobrazowego.
W klasyfikacji kobiet, z czasem 0:44:47 zwyciężyła Khrystyna Bohomiakova z Ukrainy, reprezentująca klub Stayer Run Odessa. Drugie miejsce, z czasem 0:45:55 zajęła Anna Zielińska z Trucht Łobez, a trzecie, z czasem 0:46:49 Antonina Wirkus z LKB Lębork.
W klasyfikacji mężczyzn, z czasem 0:39:42 zwyciężył reprezentujący Szczecinek Igor Siódmiak. Drugie miejsce, z czasem 0:39:50 zajął Sylwester Szymański, a trzecie reprezentujący Połczyn-Zdrój Piotr Szymański, który bieg ukończył z czasem 0:41:42.
Wśród Mieszkańców Połczyna-Zdroju, w klasyfikacji kobiet najlepsze były: Paulina Zagalska oraz Sandra Woźnicka, zaś w klasyfikacji mężczyzn: Piotr Szymański, Łukasz Wojtalik, Maciej Marciniak, Szymon Bielica oraz Tomasz Kaźmierczak.
Nowinką tegorocznych zawodów była organizacja marszobiegu dla miłośników Nordic Walking, w którym zwycięzcą okazał się Piotr Brzozowski, drugie miejsce zajął Krzysztof Pyrek, zaś trzecie Bogumił Gortat.
Dużym plusem była także organizacja biegów dla dzieci, które rywalizowały na dystansach 150 m, 300 m, 400 m oraz 500 m.
Podczas ceremonii wręczenia nagród, na której obecny był Józef Nizioł Burmistrz Połczyna-Zdroju i wiceburmistrz Bogusław Ogorzałek organizator zawodów Rowerowy Połczyn, reprezentowany przez Panią Prezes Agnieszkę Fiuk  podziękowali za wieloletni wkład w rozwój połczyńskiego biegu Pawłowi Majchrzakowi wręczając mu pamiątkową statuetkę.
Organizatorzy kierują gorące słowa podziękowania do ponad czterdziestu wolontariuszy pomagających przy organizacji zawodów, pracowników firmy ATF Polska oraz sponsorów.
Tegoroczną edycję biegów sponsorowali: Gmina Połczyn-Zdrój, ATF Polska, Redan, Połczyńskie PiwoBrowar Połczyn-Zdrój, Hopferówka, Mentor Ścieżki Przyrodnicze, Fitness Club, Bank Spółdzielczy w Połczynie-Zdroju, Nadleśnictwo Połczyn, Lasy Państwowe

Opracowanie i foto:  Krzysztof Szewczuk

Najczęściej czytane

Wernisaż Wystawy Fotogramów z okazji OTWARCIA GALERII AUTORSKIEJ KUBY KONARZEWSKIEGO
Data publikacji:
W sobotę, 29 czerwca w połczyńskim zamku odbył się Wernisaż Wystawy Fotogramów z okazji OTWARCIA GALERII AUTORSKIEJ KUBY KONARZEWSKIEGO. Na rozpoczęcie, w Sali kominkowej Zamku, wystąpił Kameralny Chó…