Data publikacji

Kolumny wojskowe na drogach Pomorza. Kierowcy, zachowajcie ostrożność

Źródło: GK24.pl

Od poniedziałku (20 maja) na drogach w regionie będzie można spotkać kolumny sprzętu wojskowego wracającego z poligonu drawskiego. Wojsko apeluje do kierowców o szczególną uwagę i nie wykonywanie zdjęć pojazdów. 
12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana kończy ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem RYŚ-24 i jednocześnie rozpoczyna przerzut żołnierzy oraz sprzętu wojskowego do macierzystych garnizonów. Żołnierze oraz sprzęt wojskowy będą przemieszczać się w najbliższych dniach po drogach prowadzących z Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko głównie do Szczecina, Sulechowa, Słupska i Lęborka – informuje major Błażej Łukaszewski, rzecznik 12. SzDZ.
- Będą to przede wszystkim transporty kołowe, a najcięższy sprzęt, czyli wozy bojowe BWP-1 i haubice samobieżne 2S1 Goździk powrócą transportem kolejowym.
Transporty wojskowe pojawią się na drogach Pomorza. Kierowcy, zachowajcie ostrożność
Wojskowi apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. - Przypominamy, aby nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie i nie wymuszać na nich pierwszeństwa, dołożymy wszelkich starań, aby utrudnienia w ruchu drogowym były możliwe jak najmniejsze – dodaje rzecznik. 
Zwracamy się również ze szczególnym apelem o ochronę danych wrażliwych, aby nie publikować informacji, zdjęć i filmików dotyczących ruchu wojsk i ich lokalizacji, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych.
    - Wszyscy powinniśmy być świadomi ewentualnych zagrożeń w przestrzeni informacyjnej – dodaje major Błażej Łukaszewski. - Każde nieprzemyślane działanie w Internecie, publikowanie danych wrażliwych, zdjęć czy filmików przedstawiających ważne informacje dotyczące wojska mogą mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności Polski.
Źródło: GK24.pl

Najczęściej czytane

Jubileusz 100- lecia pani Michaliny Pawlikowskiej z Ogartowa
Data publikacji:
Dzisiaj, 14 czerwca jubileusz 100-lecia obchodzi Pani Michalina Pawlikowska. Z tej okazji szanowną Jubilatkę odwiedzili Burmistrz Połczyna-Zdroju Józef Nizioł oraz Zastępca Burmistrza Bogusław Ogorzał…
więcej informacji
Dogoterapia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Toporzyku
Data publikacji:
Prowadzona w  szkole dogoterapia pomaga w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności okazywania emocji i uczuć. Dzieci uczą się respektowania potrzeb zwierząt oraz usprawniają funkcje poznawcze i poprawi…
więcej informacji
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI ŻACZEK
Data publikacji:
W dniach 01-02.06.2024 roku w RZESZOWIE (województwo podkarpackie), zostały przeprowadzone INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI ŻACZEK (dzieci urodzonych w 2013 roku i młodszych) w tenisie stołowym. W wyni…
więcej informacji