Data publikacji
Kultura

Młodzi Skamandryci nagrodzeni!

Młodzi Skamandryci nagrodzeni

Po raz pierwszy Centrum Kultury w związku z organizacją XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów w Połczynie-Zdroju zaprosiło do turnieju recytatorskiego pod nazwą “Młody Skamander” uczniów szkół podstawowych z powiatu świdwińskiego. Jak zauważa dyrektor CK Krzysztof Szewczuk - zależy nam na tym, aby rozwijać ruch recytatorski w naszym regionie. Przede wszystkim recytacja uczy wielu ważnych umiejętności i rozwija wrażliwość młodych ludzi, drugim ważnym powodem jaki nam przyświeca jest myśl o przyszłości. Mamy nadzieję, że młodzi recytatorzy docelowo wystartują kiedyś w głównym Turnieju Skamandrytów. Patronat honorowy nad turniejem sprawował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

Turniej dla młodych recytatorów cieszył się dużym zainteresowaniem i wzięło w nim udział aż 49 dzieci. Jury w składzie Emilia Mazur, Barbara Radzikowska oraz Krzysztof Szewczuk w dniu 3 listopada po wysłuchaniu wszystkich recytacji przyznało następujące nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii I (klasy I-III) przyznano następujące nagrody: I miejsce - Jagoda Gajek, II miejsce - Daniel Polak, III miejsce - Michalina Trąbińska, wyróżnienia otrzymali: Igor Bożek, Antonina Plińska, Zuzanna Żych, Barbara Hejzner.

W kategorii II (klasy IV-VI) przyznano następujące nagrody: I miejsce - Zuzanna Trąbińska II miejsce - Tymoteusz Mielnicki, III miejsce - Ksawery Dadacz.

W kategorii III (klasy VII-VIII) przyznano następujące nagrody: I miejsce - Jakub Wilk, II miejsce - Michalina Tabaszewska, III miejsce - Antonina Orłowska.

Gratulacje oraz nagrody uczestnikom turnieju przekazali: Sebastian Witek - Burmistrz Połczyna-Zdroju oraz Bogusław Ogorzałek - Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty.

Składamy podziękowania dla rodziców i nauczycieli, którzy pomogli dzieciom w zgłoszeniach oraz w przygotowaniu turniejowych recytacji. Ponadto dziękujemy firmie Kabel-Technik-Polska Sp. z o.o. oraz Zachodniopomorskiemu Kuratorium Oświaty za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu.

 

Najczęściej czytane

Mikołaj na Placu Wolności w Połczynie-Zdroju!
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
Niezawodnie, 6 grudnia o godzinie 10:00 na Placu Wolności w Połczynie-Zdroju pojawił się Mikołaj, aby z Burmistrzem Sebastianem Witkiem w ten jakże radosny dzień przywitać dzieci z gminnych szkół oraz…
więcej informacji
Ogólnopolskim konkursie na projekt rzeźby ,,Sukiennik Szwajcarii Połczyńskiej''-plakat
Data publikacji:
  • Kultura
Gmina Połczyn-Zdrój oraz Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju zapraszają do udziału w Ogólnopolskim konkursie na projekt rzeźby ,,Sukiennik Szwajcarii Połczyńskiej’. Celem konkursu jest promowanie marki m…
więcej informacji
Marka Szwajcaria Połczyńska na Uniwersytecie Szczecińskim - Burmistrz i Sekretarz w trakcie prelekcji
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
#SzwajcariaPołczyńska Jak robimy markę mikroregionu Szwajcaria Połczyńska i dlaczego nie jest to proste – opowiedzieli podczas prelekcji na największej uczelni na Pomorzu Zachodnim Burmistrz Połczyna-…
więcej informacji