Data publikacji

NASZ SZKOLNY OGRÓD LEŚNY

Dzieci uczą się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Połczynie-Zdroju  powstaje piękne ARBORETUM, czyli ogród leśny, w którym kolekcjonuje się drzewa i krzewy, prowadzi badania oraz hoduje rośliny. Jednym z jego celów jest edukacja i uwrażliwianie na piękno natury poprzez udostępnianie uczniom naszej szkoły oraz wszystkim odwiedzającym gościom, różnych gatunków drzew
i krzewów.
W czasie zajęć świetlicowych wraz z grupą chętnych uczniów czyniliśmy honory wkopywania pierwszych drzewek i krzewów. Podziękowania kierujemy w stronę Nadleśnictwa Połczyn -Zdrój, które było fundatorem pierwszego tuzina zielonych okazów.  Kolejny etap wzbogacenia kolekcji przewidziano jesienią.

Najczęściej czytane

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo
Data publikacji:
Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych…
więcej informacji
Trwają prace na połczyńskim korcie
Data publikacji:
#POŁCZYNPLACBUDOWY Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek zlustrował prace trwające obecnie na miejscowym korcie. Niebawem miłośnicy tego wspaniałego sportu ujrzą obiekt w nowej odsłonie. W ramach…
więcej informacji
Parkiet hali gimnastycznej przy szkole w Redle od dawna domaga się odnowienia
Data publikacji:
#POŁCZYNPLACBUDOWY Spełniają się marzenia o nowym parkiecie dla sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Redle. Kolejny raz Gminie Połczyn-Zdrój pomógł Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgi…
więcej informacji