Data publikacji

Pograją na poziomie

Trwają prace na połczyńskim korcie

#POŁCZYNPLACBUDOWY Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek zlustrował prace trwające obecnie na miejscowym korcie. Niebawem miłośnicy tego wspaniałego sportu ujrzą obiekt w nowej odsłonie.

W ramach prac przewidziano m.in. wykonanie nowego ogrodzenia, mechaniczne rozebranie starej nawierzchni i wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego, a następnie wykonanie nowej nawierzchni z mieszanki mączki ceglanej oraz glinki oraz prace porządkujące najbliższą przestrzeń.
Korty to znakomity wyróżnik Gminy Połczyn-Zdrój i jeden z jej potencjałów. Od lat odbywają się tam zawody nawet o ogólnopolskiej randze, a miejscowi uczniowie odbywają arcyciekawe lekcje WF. Jednak obiekt już dawno prosił się o lifting, aby grało się lepiej i bezpieczniej, a goście wywozili z Połczyna-Zdroju tylko dobre wspomnienia. 

Gmina Połczyn-Zdrój wraz z Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, w którego administracji pozostaje obiekt, pozyskały na ten cel dofinansowania z Mieleńskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w wysokości 54 149 tys. złotych. Wartość całej inwestycji wyniesie 83 255 zł. 

Zadanie ma na celu poprawę atrakcyjności turystycznej obszaru LSR w tym Gminy Połczyn-Zdrój w oczach kuracjuszy, turystów i mieszkańców, poprawę estetyki i funkcjonalności infrastruktury rekreacyjnej poprzez wyremontowanie kortów tenisowych w Parku Zdrojowym oraz poszerzenie oferty spędzania czasu wolnego na obszarze Gminy.

Najczęściej czytane

Policja
Data publikacji:
 
więcej informacji
Burmistrz i jurorzy
Data publikacji:
W czwartek 22 lipca, podczas pierwszego dnia trwającego właśnie festiwalu Połczyn. Festiwal Ulicy, Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek spotkał się ze znamienitymi Jurorami: Zbigniewem Krzywański…
więcej informacji
I DZIEŃ FESTIWALU POŁCZYN. FESTIWAL ULICY
Data publikacji:
Mamy za sobą pierwszy dzień Połczyn. Festiwal Ulicy. Na festiwalowej scenie przy Placu Wolności zaprezentowały się zespoły: Potargani., Tattva, WHOISWHO, Rockin'birds, The Klezmafon, Restless Sea, Cal…
więcej informacji