Data publikacji

Połczyn-Zdrój nie ustaje w zabiegach o lepsze drogi

Burmistrz podczas rozmów u Marszałka

#POŁCZYNPLACBUDOWY Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek złożył w środę 28.04.2021 r. wizytę u Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i Wicemarszałka Tomasza Sobieraja. Towarzyszył mu Wójt Gminy Świdwin - Kazimierz Lechocki. Spotkanie miało na celu dalszy lobbing za remontami dróg. Także tej w kierunku Drawska Pomorskiego.

Tematem głównym była dalsza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 152 na odcinku Połczyn Zdrój –Świdwin i dalej, w kierunku Szczecina.

- Część drogi została już wyremontowana, ale dla osiągnięcia pełnego bezpieczeństwa i komfortu konieczny jest całkowity remont. Chcemy, aby mieszkańcy Gminy Połczyn-Zdrój mogli dojechać do samego Szczecina nawierzchnią gładką jak stół – podkreśla Burmistrz S. Witek. 
Obecnie trwają remonty na wszystkich drogach przebiegających przez Połczyn-Zdrój, z wyjątkiem drogi w kierunku Drawska Pomorskiego. O tej drodze Burmistrz również rozmawia z Marszałkiem Województwa. 
- Mam wrażenie, że sami mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż tej drogi, czyli na przykład Toporzyka, utracili już nadzieję, że jej remont kiedykolwiek się odbędzie – mówi S. Witek. – Nie mogę się z tym pogodzić. Dlatego upomniałem się u Pana Marszałka również i o tę trasę. Wszyscy liczymy na pozytywny finał rozmów. Jednocześnie pragnę przeprosić wszystkich mieszkańców, a także przejezdnych, za niedogodności towarzyszące remontom. Musimy to przetrwać, a pandemia pokazała, że i większe utrudnienia są nam niestraszne. 

Przypomnijmy, że za remontem dróg nr 163 oraz 152, będących „arteriami życia” dla Połczyna-Zdroju, Burmistrz Sebastian Witek lobbował od początku kadencji, m.in. podczas spotkań z Marszałkami Województwa Zachodniopomorskiego, o których każdorazowo informowaliśmy. Efekty już są widoczne.
Gmina Połczyn-Zdrój składa serdeczne podziękowania dla Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Wicemarszałka Tomasza Sobieraja oraz całego Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego za dotychczas zrealizowane i trwające inwestycje drogowe.
 

Najczęściej czytane

Kamienica inwestycyjna - Rynkowa 8
Data publikacji:
Pandemia kiedyś się skończy, kuracjusze i turyści wrócą, a inwestorzy zrobią dobry interes w Połczynie-Zdroju. Ważne jednak, aby kluczowe decyzje o lokowaniu gotówki podjęli już dziś. Za kilkanaście d…
więcej informacji
Wizyta w Brusach
Data publikacji:
Przedstawiciele Gminy oraz Przewodniczący Komisji Rady Miejskiej ds. oświaty, kultury i sportu w dniu 5 maja 2021r. wizytowali stadiony w Gminie Stężyca i Mieście Brusy. W Brusach przyjął nas Zastępca…
więcej informacji
Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty
Data publikacji:
Związek Miast i Gmin poszukuje pracownika na stanowisko ds inwestycyjnych Więcej danych na: BIP.  
więcej informacji