Data publikacji

W Redle hala będzie jak nowa

Parkiet hali gimnastycznej przy szkole w Redle od dawna domaga się odnowienia

#POŁCZYNPLACBUDOWY Spełniają się marzenia o nowym parkiecie dla sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Redle. Kolejny raz Gminie Połczyn-Zdrój pomógł Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, do którego Burmistrz Sebastian Witek złożył wniosek o wsparcie. 

Kilka dni temu (11.06.2021 r.) Burmistrz podpisał w połczyńskim Ratuszu z Wicemarszałkiem Stanisławem Wziątkiem umowę o dofinansowanie poprawy infrastruktury sportowej. Gmina Połczyn-Zdrój otrzymała dotację w wysokości 20.000 zł na zadanie pn. „Renowacja parkietu na Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle”. Całkowita wartość zadania to ok. 76.000 zł.Brakujące środki dołoży Gmina.
Przypomnijmy, że w szkole niedawno przeprowadzono długo oczekiwane prace inwestycyjne, po których znacznie poprawia się komfort korzystania z obiektów. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku kalendarzowego rozpoczęto remonty łazienek, z których korzystają uczniowie,  w tym uczniowie niepełnosprawni. W samej hali gimnastycznej stare luksfery zastąpiono nowymi, dużymi i przejrzystymi oknami. Teraz przyszedł czas na renowację parkietu na sali gimnastycznej. 

Co do samej miejscowości, mieszkańców powinna ucieszyć realizacja przebudowy drogi. Gmina otrzymała dotację w wysokości 369 364 zł tj. (52,17 % całkowitych kosztów zadania) z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Redło na działkach nr 108/10, 108/24, 108/378, 108/73, 108/76, 238 gm. Połczyn-Zdrój – etap I” określonego ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Odcinek ma długość 0,998 km. Wartość kosztorysowa zadania brutto to aż 712 227,02 zł. Termin wykonania zadania przewidziano do 29.10.2021 r. Prace obejmować będą roboty pomiarowe i  przygotowawcze, wycinkę drzew i karczowanie pni i krzaków, roboty ziemne, podbudowy, położenie nawierzchni bitumicznej oraz roboty wykończeniowe.

Wymiana okien. Na pierwszym planie zniszczony parkiet

 

Najczęściej czytane

Policja
Data publikacji:
 
więcej informacji
Burmistrz i jurorzy
Data publikacji:
W czwartek 22 lipca, podczas pierwszego dnia trwającego właśnie festiwalu Połczyn. Festiwal Ulicy, Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek spotkał się ze znamienitymi Jurorami: Zbigniewem Krzywański…
więcej informacji
I DZIEŃ FESTIWALU POŁCZYN. FESTIWAL ULICY
Data publikacji:
Mamy za sobą pierwszy dzień Połczyn. Festiwal Ulicy. Na festiwalowej scenie przy Placu Wolności zaprezentowały się zespoły: Potargani., Tattva, WHOISWHO, Rockin'birds, The Klezmafon, Restless Sea, Cal…
więcej informacji