Data publikacji

W Szwajcarii Połczyńskiej odnaleziono szczątki mamuta!

Mamut pod Połczynem

Tą sensacyjną wiadomością podzielił się właśnie z mediami pracownik Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju.

- To kolejny dowód na wyjątkowe bogactwo i potencjał drzemiący w polodowcowej Szwajcarii Połczyńskiej – mówią podekscytowane władze miasta. Wkrótce mają do nas przyjechać kolejni archeolodzy, który rozpoczną prace na niespotykaną dotąd skalę. Liczymy, że za nimi podążą także turyści.

Dokładna lokalizacja znaleziska na razie nie będzie ujawniana, aby zapobiec niekontrolowanej dewastacji. Chodzi jednak o teren rzadko uczęszczanego wąwozu w pobliżu rezerwatu Dolina Pięciu Jezior. Wstępne oględziny dokonane przez specjalistów wskazują, że w grę wchodzi co najmniej kilka sztuk tych prehistorycznych monstrualnych zwierząt. 

O szczegółach poinformujemy wkrótce!   

Szwajcaria Połczyńska to unikalny obszar na terenie Województwa Zachodniopomorskiego, pełen ciekawostek krajobrazowych, historycznych i przyrodniczych. Nazwa funkcjonuje co najmniej od początków ubiegłego wieku, gdy były to jeszcze tereny niemieckie. Napływająca ludność polska nie zmieniła nazwy, zachwycona przejmującym widokiem okolic. Podobnie jak w Szwajcarii, teren poprzecinany jest wzgórzami, jeziorami i pastwiskami. Rwące strumienie niosą w wąwozach krystalicznie czystą orzeźwiającą wodę, a małe klimatyczne drogi pośród lasów pozwalają zapomnieć o pośpiechu i cywilizacji. Tak jak w Szwajcarii, okolica ma wielonarodową spuściznę, w której mieszają się ślady z Niemiec, Izraela, Prus, Rzeczpospolitej, dawnych pomorskich księstw, a dziś także Ukraińskie i Romskie. Przez Połczyn-Zdrój przebiegał też dawny główny trakt handlowy – Szlak Solny (dzisiejszy deptak na ulicy Grunwaldzkiej.
 

Najczęściej czytane

Kamienica inwestycyjna - Rynkowa 8
Data publikacji:
Pandemia kiedyś się skończy, kuracjusze i turyści wrócą, a inwestorzy zrobią dobry interes w Połczynie-Zdroju. Ważne jednak, aby kluczowe decyzje o lokowaniu gotówki podjęli już dziś. Za kilkanaście d…
więcej informacji
Wizyta w Brusach
Data publikacji:
Przedstawiciele Gminy oraz Przewodniczący Komisji Rady Miejskiej ds. oświaty, kultury i sportu w dniu 5 maja 2021r. wizytowali stadiony w Gminie Stężyca i Mieście Brusy. W Brusach przyjął nas Zastępca…
więcej informacji
Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty
Data publikacji:
Związek Miast i Gmin poszukuje pracownika na stanowisko ds inwestycyjnych Więcej danych na: BIP.  
więcej informacji