Data publikacji

Zostali Czytelnikami

Zostali Czytelnikami

16 listopada w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej w Redle odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników. Podczas zabawy zaprezentowano humorystyczne przedstawienie pt. „12 urodziny Kopciuszka” w wykonaniu dziewczynek Koła Przyjaciół Biblioteki. 
Po inscenizacji skupieni i przejęci uczniowie złożyli przyrzeczenie o szanowaniu księgozbioru biblioteki szkolnej i przestrzeganiu regulaminu wypożyczalni, a dotknięcie ramienia „magicznym ołówkiem” przypieczętowało przyjęcie klasy I w poczet czytelników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle.
Następnie uczennice klasy VI przeprowadziły quiz wiedzy z treści baśni pt. Kopciuszek” Ch. Perraulta i podarowały dzieciom upominki z ręcznie wykonanymi przez siebie zakładkami do książek i zestawami flamastrów. Wychowawczyni klasy przypadł okazjonalny dyplom do kroniki klasowej, który na pewno będzie cenną pamiątką wspólnego wydarzenia. 
Na zakończenie uroczystości dzieci wypożyczyły pierwszą książkę, a w doborze właściwej literatury dziecięcej pomogły im starsze koleżanki z klasy VI.
To było wyjątkowe wydarzenie, do którego przygotowania trwały kilka tygodni, dlatego też wspaniałym dziewczynkom należą się podziękowania za zaangażowanie i kreatywność przy jego organizacji. W role postaci z baśni i bajek wcieliły się: Hania, Julia, Zosia i Małgosia, natomiast quiz przeprowadziły: Oktawia, Wanesa i Natalia.
Biblioteka jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym, w którym wszyscy uczniowie są zawsze mile widziani.

Najczęściej czytane

Dentobus „Pod Jarzębinką”
Data publikacji:
W dniu 02 grudnia 2021 r. Przedszkole Samorządowe „Pod Jarzębinką” w Połczynie- Zdroju było kolejną placówką oświatową na terenie Gminy Połczyn – Zdrój, w której dokonano przeglądu stomatologicznego i…
więcej informacji
Dobry Omen w Urzędzie
Data publikacji:
O tym, że zespołu disco show - Klub Tańca i Fitness OMEN wraz z instruktorką Iwoną Kruk jest dobry w tym co robi, nie trzeba przekonywać już nikogo. Zdobyli Mistrzostwo Polski. W czwartek (02.12.2021…
więcej informacji
Wszyscy autorzy komiksu
Data publikacji:
W ramach realizowanego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” w Przedszkolu Samorządowym „Słoneczna Kraina” w Redle odbyło się spotkanie warsztatowe z Panem Zbigniewem…
więcej informacji