Wypożycz rower

Urokliwe zakątki  Połczyna-Zdroju i okolic  można podziwiać udając się na krótsze bądź dłuższe wyprawy rowerowe. Szczególnie polecamy wycieczkę 28 km tzw. „szlakiem zwiniętych torów” Połczyn-Zdrój – Złocieniec. Mijając niezwykle malownicze  wzniesienia i doliny docieramy do 740 ha jeziora Siecino, które uchodzi za jedno z najatrakcyjniejszych i najczystszych jezior Pojezierza Drawskiego. Urozmaicona linia brzegowa, liczne półwyspy i wyspy doskonale nadają się do uprawiania wędkarstwa, kajakarstwa i żeglarstwa. W miejscowości Siecino czy Cieszyno można skorzystać z kąpielisk,  pól namiotowych, wypożyczalni sprzętu wodnego i wielu innych atrakcji.

Dla mniej wytrawnych rowerzystów lub tych,  którzy mają ograniczone możliwości czasowe oferujemy liczne zjazdy ze ścieżki, które łączą się z istniejącymi szlakami pieszymi i rowerowymi .

Proponujemy wyprawę szlakiem czerwonym tzw. „Szwajcarii Połczyńskiej” o długości ok. 34 km , które możemy pokonać jednorazowo lub podzielić na etapy , jednak należy wziąć pod uwagę liczne przewyższenia i fakt, że szlak fragmentami biegnie drogami gruntowymi, leśnymi i śródpolnymi. Naprawdę warto, po drodze można podziwiać jeden z najpiękniejszych krajobrazowo rezerwatów przyrody „Dolinę Pięciu Jezior”, szachulcowe chaty, przydrożne kapliczki , szczególnie przy drodze Czarnkowie – Gaworkowo, zwanej również polską drogą, którą wiódł historyczny szlak solny. Za znakami docieramy do jeziora Kłokowo (27 ha) malowniczo położonego u stóp Wolej Góry (219 m.n.p.m), najwyższego wzniesienia w okolicy, gdzie swoje źródło ma rzeka Wogra.  Tu możemy skorzystać z kąpieli, bądź schronić się w cieniu altan przygotowanych dla turystów i plażowiczów.

Turyści, którzy przyjechali do Połczyna-Zdroju bez własnego roweru mogą go WYPOŻYCZYĆ

 • przy Centrum Kultury, kino „Goplana” , ul Parkowa 4 ( 8zł/godz. ; 25 zł/ cały dzień)
 • przy sanatoriach Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU SA   ( 8 zł/godz.; 42 zł cały dzień)
  san. „Gryf” ul . Solnakowa  8
  san. „Podhale”, ul. Solankowa 6
  san. „Irena”, ul. Zdrojowa 5
  san. „Borkowo” , ul.  J. III Sobieskiego 13
 • san. „Marta” , ul. Zdrojowa 1 ( 7 zł/ godz. ; 35 zł/ cały dzień)
 • ul. Nowa  30  ( 20 zł/ 4 godz.; 30 zł/ cały dzień; 120 zł/ tydzień).