DKF Połczyn-Zdrój #1: Spotkanie wokół książki i filmu "Filip"

PLAKAT
Data wydarzenia
Godzina
18:30
Miejsce

GALERIA CENTRUM KULTURY

Dodatkowe informacje

DKF Połczyn-Zdrój #1: Spotkanie wokół książki i filmu "Filip"
Zapraszamy na pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego kina Goplana w Połczynie-Zdroju, którego tematem będzie najnowszy film Michała Kwiecińskiego "Filip" w dniu 10 marca 2023 roku, o g. 18:30 w Galerii CK.
Jak zauważa dyrektor CK Krzysztof Szewczuk - zależy nam na stworzeniu przestrzeni w naszej gminie do dyskusji o filmie, o tym co w kinie ciekawe i wartościowe. Zapraszamy na pierwsze spotkanie DKF wszystkich zainteresowanych. A warto nie tylko z pobudek estetycznych, ale również finansowych, ponieważ uczestnicy połczyńskiego DKF otrzymają możliwość nabycia biletu na film "Filip" w cenie 12 zł. Prelegentką pierwszego spotkania będzie nasza mieszkanka Sylwia Wasilewska.
Scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem „Filip”. Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński. Obraz został nagrodzony na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2022 roku "Srebrnymi Lwami". Nagrodę za zdjęcia do filmu otrzymał Michał Sobociński, a także nagrodę za charakteryzację otrzymał Dariusz Krysiak. Eryk Kulm Jr., za rolę Filipa otrzymał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla młodego aktora wyróżniającego się wybitną indywidualnością.
Wydarzenie jest organizowane we współpracy i dzięki wsparciu Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Po spotkaniu uczestnicy DKF wezmą udział w projekcji filmu o g. 19:30, a następnie dyskusji.

PLAKAT

 

Polecane wydarzenia

PLAKAT
Już wkrótce w Połczynie-Zdroju dwudniowy Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w dniach 31 marca i 1 kwietnia 2023 roku, w godzinach od 11:00 do 16…
więcej informacji