Posprzątajmy Żółty Szlak!

Posprzątajmy Żółty Szlak!
Sport
Data wydarzenia
Godzina
10:00
Miejsce

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Połczynie–Zdroju uczcimy wspólną z mieszkańcami akcją sprzątania zakończoną ogniskiem.
Wszystkich chętnych zapraszamy na akcję wiosennego porządkowania terenów miasta w dniu 23 kwietnia br. tj. sobota o godzinie 10.00,miejsce zbiórki : parking przy Placu Tysiąclecia (koło napisu Połczyn – Zdrój) skąd wyruszymy dwoma grupami.  Gmina Połczyn – Zdrój deklaruje zabezpieczenie worków i rękawic do zbierania odpadów. Zebrane odpady zostaną zagospodarowane w Międzygminnym Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym.
Po zakończonym sprzątaniu ok. godziny 13.00 zapraszamy na wspólne ognisko z kiełbaskami, które odbędzie się nad zalewem przy ul.Kołobrzeskiej.
Wspólnie promujmy postawy proekologiczne oraz zwiększajmy świadomość wpływu, jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego. Jeśli dziś nie zaczniemy dbać o środowisko naturalne, to nasze dzieci i wnuki w przyszłości mogą się mierzyć z katastrofą ekologiczną.
Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone    w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Zwyczajowo obchodzony jest 22 kwietnia. To świetny moment, aby na chwilę przystanąć i rozejrzeć się dookoła siebie. Podziwiając budzącą się do życia po zimie przyrodę, wielu z nas zauważy z pewnością jak bardzo zaśmiecone jest nasze najbliższe środowisko.

 

Polecane wydarzenia